Marsha M. Linehan, autor książki „Radzić sobie z rakiem”

Twórczyni terapii dialektyczno-behawioralnej wraz ze swoją przyjaciółką Elizabeth Cohn Stuntz napisały książkę, która z miłością i ciepłem prowadzi nas przez kolejne etapy radzenia sobie z rakiem, dając przy tym narzędzia, abyś mógł sobie lepiej radzić z tą ekstremalnie trudną sytuacją.

Jak radzić sobie z rakiem? Psychoterapia Aneta Ceglińska
Książka „Radzić sobie z rakiem”

Co zrobić gdy usłyszę „Ma Pan/i raka”?

Jedna z najgorszych diagnoz, jakie można otrzymać. Wstrząsająca i przerażająca informacja. Pierwsze co trzeba zrobić w takiej sytuacji, to dowiedzieć się jak sobie z nią radzić. Jak pozwolić sobie czuć strach, smutek, złość, a jednocześnie nie dać się przytłoczyć tym emocjom.

O czym jest ta książka?

Książka „Radzić sobie z rakiem” to propozycja stworzenia spersonalizowanego zestawu strategii obronnych i umiejętności zastosowania odpowiednich strategii we właściwym momencie, tak aby była ona skuteczna. „Radzić sobie z rakiem” będzie wsparciem dla osoby chorującej na raka, a także dla jej bliskich na każdym etapie leczenia. Pomoże zaakceptować ekstremalnie trudne doświadczenia, znaleźć spokój i ukojenie.

Emocje i radzenie sobie z nimi

Kolejnym ważnym elementem książki jest skupienie na emocjach. Autorki poświęciły rozdziały konkretnym emocjom, takim jak strach, lęk, smutek, złość i gniew, i radzeniu sobie z nimi. Książka zawiera strategie konstruktywnej komunikacji z rodziną, przyjaciółmi, personelem medycznym i współpracownikami, które uwzględniają Twoje potrzeby, chronią poczucie własnej wartości i relacje z innymi ludźmi.

Sensowne życie pomimo raka

Ostatni rozdział książki, zatytułowany „Jak wieść sensowne życie”, ma na celu podarowanie źródeł ukojenia. Czerpie z podejścia Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT) i jest wsparciem dla osoby chorującej na raka, a także dla jej bliskich na każdym etapie leczenia. Pomoże zaakceptować ekstremalnie trudne doświadczenia, znaleźć spokój i ukojenie.